Posjetioci su mogli da uživaju i u predivnim stihovima ovih učenika uz zvuke klavira, gitare i harmonike.
Nastavnica srpskog jezika i književnosti Slavica Račanović, i sama pjesnikinja, vodila je i usmjeravala aktivnosti 16 učenika ove škole koji su ranije pokazali dar za pisanu riječ i usmeno izražavanje. Izuzetne napore i posvećenost nastavnice Račanović pratile su njeni mentori prof. dr Milena Ivanović i doc. dr Suzana Bunčić sa Pedagoškog fakulteta u Bijeljini.
- Program je obuhvatao dvije oblasti: Usmenu, narodnu književnost, kao predački, identitetski i kulturni kontekst svekolike srpske književnosti i kulture i Umjetničku poeziju kao izraz potrebe modernog čovjeka da nađe vlastiti izraz i da okvir svojoj osjećajnosti u svijetu kiča i kopija. Predan i posvećen rad nastavnice, njenih učenika i mentora doveo je prethodno do formiranja čitalačkog kluba "Vuk", prvog školskog, čitalačkog kluba na prostoru Grada Bijeljine. Ideja vodilja nastavnice srpskog jezika bila je "vratiti djeci knjige u ruke", otkriti im njihove darove i pokazati im načine na koje se oni mogu njegovati, izjavila je Suzana Bunčić, docent doktor i predsjednik Društva nastavnika srpskog jezika i književnosti Republike Srpske.
Prepoznati talentovane učenike, raditi sa njima i konstantno pratiti njihovo napredovanje, razviti učeničke potencijale do maksimuma, jedan je od ciljeva vaspitno-obrazovnog sistema.
- Među našim učenicima je veliki broj multitalentovanih učenika i zato bih s pravom mogla reći da mi je zadovoljstvo biti instruktor takvim učenicima kao i izazov u pogledu sticanja znanja i vještina kako bih ostvarila ishode učenja u toku nastavnog procesa. Veoma je važno da se prosvjetni radnici usavršavaju u ovoj oblasti da bi brzo i lako prepoznali učeničke sposobnosti, a sve u cilju napretka i ostvarenja učenika u oblasti za koju su talentovani, istakla je Slavica Račanović, nastavnik - instruktor za rad sa talentovanim učenicima.
Izvor: Bijeljina danas