Projekat se odnosi na mogućnost afirmacije i razvoja eko turizma kao turističke grane koja bilježi porast na svjetskom nivou a koja nam pruža mogućnost da se i Grad Bijeljina nađe na budućoj eko turističkoj ponudi Bosne i Hercegovine.
Koncept eko turizma obuhvata višestruka turistička tržišta koja bilježe rast, kao što su avanturistički turizam (u koji spada rafting, regate ili drugi sportovi na vodi), lovni irobolovni turizam, ruralni ili seoski turizam, izleti i boravak u zaštićenim područjima.
"Još 2016. godine pokrenuli zagovaračku kampanju za uspostavljanje zaštićenog područja u slivu donjeg toka i ušća rijeke Drine u Savu i redefinisanje statusa Eko centra''Jezera'' u Vizitor centar za donji tok i ušće Drine čiji će kapaciteti biti zasmještaj i boravak 50-tak učesnika višednevnih radionica i kampova. Realizacijom ovog projekta pruža nam se i mogućnost da izvršimo analizu ciljanog područja, kapacitete i potencijale koje nam pruža donji tok i ušće Drine u Savu kao buduća eko turistička destinacija. U sklopu implementacije projekta održaćemo i niz inicijalnih sastanaka sa zainteresovanim poljoprivrednim domaćinstvima i gazdinstvima iz mjesnih zajednica uz Drinu i Savu: Amajlije, Popovi, Međaši, Velino selo, Ostojićevo i Crnjelovo i koje potencijale imaju za ponudu u razvoju ruralnog turizma. Sastanci su planirani i sa zainteresovanim udruženjima, volonterima, aktivistima, mladima o ponudi za organizovanje radionica, manifestacija ili drugih događaja u (Eko) Vizitor centru ''Jezera'' kao mjestu koje će nam služiti za edukaciju, istraživanja,sticanja novih znanja i vještina ali isto tako i za rekreaciju i odmor u prirodi", navode u ekološkom udruženju Eko put iz Bijeljine.
Izvor: Bijeljina danas