Najnoviji izvještaj te kompanije o pilot projektu pokazao je da bi za to bilo potrebno nekoliko jednostavnih koraka, kao što su davanje dozvole zaposlenima da koriste AI i nekoliko sati obuke, prenio je Rojters.
Kako je naveo Gugl, koji je razvio Džemini AI četbot, analiza firme Pablik ferst, koja je njihov partner u pilot projektu, pokazala je da dvije trećine zaposlenih, posebno starije žene iz nižih slojeva, nikada nisu koristile AI na poslu.
Predsjednica kompanije Gugl za Evropu, Bliski istok i Afriku, Debi Vajnstin, izjavila je da su svi programi pilot projekta AI Works, sprovedeni u malim poslovnim sredinama, pokazali da zaposleni mogu da uštede u prosjeku 122 sata godišnje koristeći AI u administrativnim poslovima.
Barijera koja spriječava neke od njih u tome jeste sumnja da korišćenje AI u poslu nije fer ni legitimno, navodi Rojters.
„Ljudi žele da dobiju dozvolu da to rade“, kazala je Vajnstin, dodajući da je zaista važno da im se to odobri kako bi stekli povjerenje u korišćenje ove tehnologije.
Prije obuke, samo 17 odsto žena starijih od 55 godina koristilo je AI nedjeljno, a samo devet odsto njih svakodnevno, da bi nakon obuke, tri mjeseca kasnije, taj procenat porastao na 56 posto kada je riječ o nedjeljnom nivou, dok je 29 posto njih steklo naviku da svakodnevno koristi AI.
Izvor: Glas Srpske