Poslanici su se izjašnjavali javnim glasanjem, prozivkom, a za novu Vladu Srbije glasala su 153 od 199 prisutnih poslanika, protiv je bilo 46, a bio je odsutan 51 poslanik.
Poslije izbora nove Vlade Srbije, predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić odredila je pauzu od 60 minuta kako bi se članovi Vlade spremili za polaganje zakletve.
Pored predsednika Vlade, u Vladi će biti prvi potpredsjednik i ministar finansija Siniša Mali, potpredsjednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, kao i potpredsjednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Za ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede izabran je Dragan Glamočić, za ministarku zaštite životne sredine Sara Pavkov, za ministarku građevinarstva, saobraćaja i infastrukture Aleksandra Sofronijević, a za ministarku rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.
Nova ministarka unutrašnje i spoljne trgovine je Jagoda Lazarević, ministar pravde je Nenad Vujić, ministarka državne uprave i lokalne samouprave je Snežana Paunović, a ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog je Demo Beriša.
Za ministra odbrane izabran je Bratislav Gašić, za ministra spoljnih poslova Marko Đurić, a za ministra za evropske integracije Nemanja Starović.
Novi ministar prosvjete je Dejan Vuk Stanković, ministar zdravlja i u ovom mandatu je Zlatibor Lončar, a za ministrku za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja izabrana je Milica Đurđević Stamenkovski.
Jelena Žarić Kovačević izabrana je za ministarku za brigu o porodici i demografiju, Zoran Gajić je ministar sporta, Nikola Selaković ministar kulture, a Milan Krkobabić ministar za brigu o selu.
Za ministra nauke, tehnološkog razvoja i inovacija izabran je akademik Bela Balint, za ministra turizma i omladine Husein Memić, a za ministra informisanja i telekomunicija Boris Bratina, dok će Darko Glišić ostati ministar za javna ulaganja.
Za ministre bez portfelja izabrani su Novica Tončev, Đorđe Milićević, Usame Zukorlić, Nenad Popović i Tatjana Macura.
Za novu Vladu Srbiju glasali su poslanici vladajuće koalicije sa liste "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane", Socijalističke partije Srbije, Jedinstvene Srbije, PUPS-a, Socijaldemokratske partije Srbije i Saveza vojvođanskih Mađara, a protiv su bili poslanici opozicionih stranaka stranaka koje su prisustvovale sjednici.
Sjednici Skupštine nisu prisustvovali poslanici koalicije NADA i Demokratske stranke, prenosi Tanjug.
Izvor: Nezavisne