- Mi smo u ovom parku odrasli, generacije su se na ovom mjestu okupljale, družile i sticale prve ljubavi. Htjeli smo da učinimo nešto lijepo za naše selo i ovo mjesto samoinicijativno uredimo, za šta smo dobili i podršku od Gradske uprave i Gradonačelnika Bijeljine. Nas pedesetak se organizovalo i odlučilo da ličnim sredstvima uredi ovaj prostor. Očistili smo teren, i zasadili brojne sadnice bagrema - rekao je Milo Bradarić, jedan od inicijatora ove akcije.
Bijeljini nedostaje ovakvih akcija, u kojima se građani udružuju i svojim ličnim primjerom pokazuju da im je bitno u kakvom okruženju žive.
- Ovo je odličan primjer kako mladi ljudi, vođeni ljubavlju prema svojoj zajednici, mogu učiniti velike stvari. Ovo nije samo akcija uređenja prostora, već snažna poruka svima nama koliko je važno da vodimo računa o životnoj sredini, da stvaramo i njegujemo zelene površine i da ih čuvamo za generacije koje dolaze. One svakako doprinose ne samo ljepšem izgledu naselja, već i zdravijem načinu života, boljem kvalitetu vazduha i jačanju osjećaja zajedništva među stanovnicima.Iz tih razloga Grad će uvijek i moralno i materijalno podržavati ovakve samoinicijativne akcije - rekao je Filip Božić iz Kabineta Gradonačelnika tokom posjete mještanima.
Izvor: Gradska uprava