Prada kupila Versaće: Pao dogovor težak 1,25 milijardi evra

Kompanija Prada potvrdila je u četvrtak da je postigla dogovor o kupovini modnog giganta Versaće od dosadašnjeg vlasnika, grupe Kapri Holdings, za nevjerovatnih 1,25 milijardi evra (1,38 milijardi dolara).

Moda i ljepota

Ova vijest je odjeknula u svijetu mode, posebno jer dolazi u trenutku kada luksuzna industrija bilježi pad prodaje na globalnom nivou.

Italijanski modni brend Prada odlučio je da dodatno uloži još 250 miliona evra u revitalizaciju Versaćea, koji je prošle godine zabilježio gubitke i teško parirao većim i starijim modnim kućama koje čvrsto drže svoju poziciju na tržištu.

Cilj je da se legendarni brend vrati u prvi plan modne scene, uz osvježen identitet i novu poslovnu strategiju, prenosi Informer.

Uprkos krizi na tržištu koju je izazvao trgovinski rat Donalda Trampa, koji je ozbiljno uzdrmao potražnju za luksuznim proizvodima i stvorio neizvesnost u globalnom lancu snabdijevanja, dogovor između Prade i Kaprija nije zaustavljen. Akcije kompanije Kapri, koja posjeduje i brend Majkl Kors, pale su 36 odsto u jednoj nedjelji, ali su se djelimično oporavile nakon najave pauze uvođenja najstrožih carina - osim za uvoz iz Kine.

Za italijansku modu, ovo je najava velikog povratka.

22°

Oblačno
  • 14:00

    Oblačno
    22°C
  • 17:00

    Oblačno
    21°C
  • 20:00

    Kiša
    17°C
Oblačno

BDBOX oglasi SVI OGLASI