Stevanović je rekao da problem stvaraju začepljeni oborinski kanali zbog čega dolazi do zadržavanja vode u podvožnjacima Potočari, Paklenica i Ševarlije.
Vodostaj rijeke Bosne u 6.30 časova u Doboju je iznosio 388 centimetara i za 88 centimetara je iznad kote redovne odbrane od poplave, podaci su Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Vodostaj Bosne juče u 21.00 čas iznosio je 346 cm.
Stevanović je istakao da su sve ekipe na terenu i da prate situaciju koja nije alarmantna.
On kaže da su dežurne ekipe intervevenisale po pozivima da su je voda u pojedinim prigradskim područjima ulazila u dvorišta jer su bili zatrpani kanali i smanjen je protoka oborinske vode, ali je to sanirano.
"Sinoć smo imali i intervenciju kada je usljed začepljene cijevi došlo do izlivanja potoka, a voda prijetila da ugrozi kuće u polju, što je presijecanjem makadamskog puta spriječeno", izjavio je Stevanović.
Visina kote redovne odbrane od poplava u Doboju iznosi 300 centimetara, a vanredne 450 centimetara.
Prema protokolu postupanja na visini od 480 centimetara mobilišu se privredna društva sa kojima ima Grad ima ugovor, na 530 centimetara mobilišu se građani i povjerenici, na 550 centimetara gradonačelnik proglašava vanrednu situaciju i stanje elementarne nepogode.
Najviši vodostaj rijeke Bosne izmjeren je 15. maja 2014. godine, kada je iznosio 721 centimetara.
Izvor: Srna