Predsjednik Republike Srpske potpisao ukaze o proglašenju četiri zakona

Predsjednik Srpske Milorad Dodik potpisao je večeras ukaze o proglašenju četiri zakona koji su usvojeni na posebnoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske, a kojima se zabranjuje djelovanje Suda i Tužilaštva BiH, Sipe i VSTS-a BiH.

REPUBLIKA SRPSKA

Predsjednik Republike potpisao je Ukaze o proglašenju Zakon o neprimjenjivanju zakona i zabrani djelovanja vanustavnih institucija BiH, koji se odnosi na zabranu djelovanja Suda i Tužilaštva BiH, Sipe i VSTS-a BiH.

Potpisao je i ukaz o proglašenju Zakona o Visokom sudskom i tužilačkom savjetu Republike Srpske, Zakona o dopuni Krivičnog zakonika Republike Srpske i Zakona o Posebnom registru i javnosti rada neprofitnih organizacija.

Ovi zakoni su proistekli iz zaključaka Narodne skupština u vezi sa informacijom o rušenju Ustava BiH i mjerama i zadacima za njegovu zaštitu.

Dodik je rekao da ovi zakoni stupaju na snagu u petak, 7. marta