Vezani članak: Sremska Mitrovica: Počeo narodni skup "Srešćemo se na Sretenje"
Šetnja učesnika protesta "Sretnimo se na Sretenje" glavnim kragujevačkim ulicama počela je nešto posle 12 časova, nakon petnaestominutne tišine za 15 žrtava pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Šetnju su predvodili kragujevački studenti, kojima su se sinoć pridružili posle višednevnog pešačenja iz Beograda, Niša i Kraljeva kolege sa fakulteta ostalih univerziteta u Srbiji.
Počast žrtvama pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu odata je postavljanjem 15 praznih stolica sa imenima stradalih pored reke Lepenice, nedaleko od Lepeničkog bulevara na kojem se održava petnaestočasovni protest “Sretnimo se na Sretenje”, u organizaciji studenata.
Na stolicama su zalepljeni crni papiri i ispisana imena žrtava, a ostavljene su i bele ruže.
Građani pored tih stolica ostavljaju sveće.
Ranije danas odata je pošta nastradalima petnaestominutnom tišinom.
Kako je najavljeno, studenti okupljeni na petnaestočasovnom protestu u Kragujevcu poštu nastradalim odaće i na kraju okupljanja 'Sretnimo se na Sretenje' pred ponoć u 23.52.
Izvor: rts.rs