Direktor škole, gospodin Zoran Jovanović naglasio je značaj i važnost ovog projekta:
„Naš zadatak kao obrazovne ustanove nije samo da prenosimo znanje, već i da obezbijedimo sigurno i podsticajno okruženje za svu djecu. Ovaj punkt je korak naprijed ka školi u kojoj je svaki učenik vrijedan, zaštićen i prihvaćen. Uvjeren sam da će ovaj projekat značajno doprinijeti izgradnji bolje komunikacije i odnosa zasnovanih na povjerenju i uzajamnom poštovanju.”
Pedagog škole, Valentina Ivanić istakla je ulogu punkta u podršci učenicima:
„Antidiskriminacioni punkt je simbol naše borbe za školu bez nasilja i diskriminacije. Učenici sada imaju mjesto gdje mogu bez straha i osude da podijele svoja iskustva, prijave probleme i dobiju stručnu podršku. Ovo je prostor za dijalog, učenje i podršku, i radujem se tome što će naša škola biti primjer dobre prakse u zajednici.”
Punkt će omogućiti učenicima da:
-Prijave slučajeve nasilja i diskriminacije.
-Podijele svoja iskustva u bezbjednom okruženju.
-Nauče kako prepoznati i reagovati na diskriminaciju.
Pored JU OŠ „Petar Petrović NJegoš”, punktovi su otvoreni i u JU OŠ „Vuk Karadžić”, JU OŠ „Jovan Dučić” u Bijeljini, te u prostorijama dnevnog centra UG „Otaharin”.
Cilj projekta je stvaranje sigurnog okruženja u kojem se svaki učenik osjeća prihvaćenim, podržanim i jednakim. Uz podršku stručnjaka, nastavnika i roditelja, ova inicijativa teži da učenicima pruži vještine i znanje kako bi zajedno gradili društvo u kojem nema mjesta za nasilje i diskriminaciju.
Ne nasilju! Ne diskriminaciji! Zajedno stvaramo bolje sutra za svako dijete!
Izvor: Bijeljina danas