Taekwondo klub Jopa Bijeljina osvojio 39 medalja na Prvenstvu Republike Srpske

Na Prvenstvu Republike Srpske u olimpijskom sportu WT, koje je održano 20. oktobra 2024. godine u Derventi, takmičari Taekwondo kluba Jopa iz Bijeljine postigli su izvanredne rezultate.

BIJELJINA

Na prvenstvu je učestvovalo 205 takmičara iz 12 klubova, dok je Jopa nastupila s podmlađenom ekipom od 41 takmičara, osvojivši čak 39 medalja.

Takmičari kluba Jopa osvojili su: 10 zlatnih medalja,11 srebrnih medalja,18 bronzanih medalja.

Pored pojedinačnih uspjeha, klub je osvojio i dva pehara u ekipnim plasmanima – 2. mjesto u konkurenciji pionira i 3. mjesto u kategoriji kadeta.

Trener kluba, Svjetlan Vujadinović Jopa, izrazio je zadovoljstvo postignutim rezultatima i čestitao svojim takmičarima.

„Ovo je izuzetan uspjeh za naše najmlađe. Iako su dva takmičara ostala bez medalja, svi su pokazali veliki trud i borbenost,“ izjavio je Vujadinović.

Sljedeći izazov za klub Jopa biće Evropsko prvenstvo za pionire u Albaniji, gdje će nastupiti četvoro njihovih takmičara.