Đoković poslije pet godina slavio u Kini

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Šangaju, pošto je danas u drugom kolu pobijedio Amerikanca Aleksa Mikelsena 7:6 (7:3), 7:6 (11:9).

REGION I SVIJET

Meč je trajao jedan sat i 56 minuta. Đoković je trenutno četvrti teniser svijeta, dok se Mikelsen nalazi na 43. mjestu ATP liste.

Đoković će u trećem kolu Mastersa u Šangaju igrati protiv pobjednika meča između Švajcarca Stena Vavrinke i Italijana Flavija Kobolija.

Mikelsen je dobio prvi gem na meču na svoj servis, a onda je napravio brejk i poveo je 2:0. Mikelsen je potom stigao do vođstva od 4:1. Srpski teniser je zatim osvojio tri uzastopna gema i uspio je da izjednači na 4:4.

Igralo se potom gem za gem, a pobjednik prvog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:3.

Srpski teniser je poveo 4:1 u drugom setu, ali je Mikelsen izjednačio na 4:4. Oba tenisera su potom osvojila po dva gema, a pobjednik drugog seta odlučen je u taj-brejku.

Đoković je u taj-brejku iskoristio treću meč loptu i zasluženo je stigao do pobjede rezultatom 11:9.

Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 8.995.555 dolara.